Jak się mierzyć – pod biustem

Poprawne zmierzenie się pod biustem i w biuście to pierwszy i najważniejszy krok ku drodze do wyboru optymalnego biustonosza.


Aby określić, jaki rozmiar stanika powinnyśmy nosić, najpierw trzeba zmierzyć się pod biustem. Wynik tego pomiaru pozwoli nam ustalić rozmiar pod biustem. Potem trzeba zmierzyć w biuście,  a następnie obliczyć rozmiar miseczki.

Pod biustem mierzymy się stojąc prosto, bez stanika i bez ubrania, lekko ściskając się miarką. Używamy do tego celu taśmy z podziałką centymetrową, na przykład miarki krawieckiej. Taśmę układamy bezpośrednio pod piersiami, dbając, by znajdowała się na tym samym poziomie z przodu i z tyłu.

Jak określić rozmiar pod biustem?

Jeśli mierzymy się miarką krawiecką, od zmierzonego obwodu w centymetrach odejmujemy trzy, a następnie zaniżamy go, jeśli trzeba, do najbliższego rozmiaru pod biustem. Rozmiar pod biustem to liczba - np. 70, 75, 80... A zatem, jeśli np. uzyskamy obwód 81 cm, powinny nam odpowiadać staniki z obwodem 75.

Jak się mierzyć – w biuście

W biuście mierzymy się w biustonoszu o miękkich, nieusztywnianych , możliwie najlepiej zbierającym i podnoszącym biust. Przy piersiach jędrnych, które nie opadają, można mierzyć obwód w biuście, stojąc prosto.

Panie, których piersi opadają, powinny mierzyć obwód w biuście, pochylając się w przód. Dopiero w tej pozycji mierzymy obwód w biuście. Pamiętajmy - taki pomiar wykonujemy zawsze w staniku!

 

Dlaczego w biuście mierzymy się w biustonoszu? Mierzenie obwodu w biuście w pochyleniu bez biustonosza może dać zawyżone wyniki - zarówno w przypadku osób z mało jędrnym biustem, jak i u pań z jędrnym biustem, ale w kształcie stożka.