Powrót

Stringi

Stringi to element kobiecej bielizny,  który przez jedne z nas są uwielbiane, kolejne noszą tylko w wyjątkowych sytuacjach i ostatnia grupa kobiet, która uważa je za niewygodne i uparcie nie uznają ich w swojej garderobie. Stringi to ten typ bielizny, który z powodzeniem uatrakcyjnia pupy kobiet.
Skąd się wzięły stringi?Majtki w formie sznureczka lub rzemyka pojawiły się w 1939 roku pojawiły się na pewnym pokazie mody i były inspirowane egzotycznymi tancerkami, które nie mogły tańczyć nago w nowojorskich klubach :go-go”, po zakazie wydanym przez panującego wówczas Burmistrza miasta Nowy Jork.
Historia tych skąpych majteczek rozwinęła się w 1977 roku i początkowo były elementem ślubnej bielizny przyjaciółki projektanta Rudiego Gernrechiego, w nieco późniejszym czasie zostały elementem wymyślonego przez niego stroju kąpielowego,po tym jak zasięgnął pomysłu sprzed lat i trochę go unowocześnił. Początkowo ten wynalazek odzieżowy nosił nazwę thong bikini lub tangas i największe uznanie zyskał na brazylijskim rynku odzieżowym.
Dzięki tangas plaże Południowej Ameryki były najgorętszymi na świecie, gdyż turystki z całego kontynentu zjeżdżały do Brazylii by eksponować swoje pośladki,a nie mogły tego robić na plażach w swoim kraju, ponieważ było to zakazane.
Początkowo stringi były tylko elementem bikini i strojów kąpielowych, w latach 80. XX wieku pierwszy raz w katalogu Victoria’s Secret pojawiły się jako bielizna domowa.
Konstrukcja stringów jest prosta i tania, ponieważ składa się tylko z trzech paseczków i trójkącika z przodu, dlatego ówcześni  projektanci wkrótce zaczęli prześcigać się we wzorach i wykorzystywanych materiałach i wyrafinowanych wykończeniach.
Do Europy ta ekstrawagancka bielizna zawitała dopiero na początku lat 90. Sznurkowe majtki bardzo przypadły do gustu Europejkom i szybko stały się codziennym elementem ich garderoby.
W dzisiejszych czasach stringi stanowią obok pozostałych typów majtek około 30 % sprzedaży wszystkich fasonów. Stringi pobudzają wyobraźnie, służą zarówno jako bielizna codzienna i erotyczna. Na sklepowych manekinach występuje kilka modeli tych majtek. Są to między innymi półstringi, czyli mocno zabudowane z przodu majtki, jednak odsłaniające kusząco pośladki. Kolejny model to G-strigni czyli model najbardziej przypominający swój pierwowzór, maleńki trójkąt z przodu i trzy sznureczki z tyłu. C-stringi które nie mają pasów na biodra, V-stringi, tył majtek wygląda jak litera V i zakrywa najwięcej z każdego modelu, najbardziej wyzywającym modelem są T-stringi, które składają się tylko z dwóch cienkich paseczków.
Jak widać każda z nas jest w stanie wybrać coś dla siebie z szeroko rozbudowanej modelowo oferty tych majtek. Dodatkowo mamy do wyboru różnorodne kolory, wzory, materiały, mogą to być koronki jedwabie, a nawet klasyczna bawełna.
Stringi podkreślając kobiecą pupę mają bardzo dużo zalet, na przykład ubierając je pod legginsy na siłownie wyglądają o wiele lepiej niż klasyczne majtki.
Podczas zabiegów spa, również otrzymujemy jednorazowe stringi, gdyż osoba wykonująca zabieg ma dostęp do większego obszaru naszego ciała. Na koniec ubierając stringi na randkę, zwłaszcza taka z śniadaniem warto zaskoczyć partnera interesującą i seksowną bielizną. Każdemu Panu na pewno spodobają się ładnie wyeksponowane pośladki.
Jeśli lubisz stringi podkreślają w nich swoją pupę, jeżeli jeszcze się nie przekonałaś może warto spróbować od modelu tych najbardziej zabudowanych, może akurat przypadną do gustu.